Dunsborough

Nädalavahetusel käisime jälle Perthis, seekord oli veidi rohkem aega ringi vaadata. Nägime teisi eestlaseid ja pidasime Liliani sünnipäeva.

Peatänaval oli palju tänavakunstnikke, peamiselt lauljaid/pillimängijaid, aga ka see kunstnik, kellest kunagi muideks ka mingi video facebookis ringi liikus.

Pühapäeval jõudsime Trigg’i randa. Kahjuks bikiine kaasas polnud, aga rand oli see eest väga ilus ja puhas, vesi oli erinevalt Cairnsi randadest väga sinine.

Tööd oleme nüüdseks kaks nädalat teinud. Töönimetus on vine wrapping. Meil on ainult kaks ülesannet:

1) lõigata viinamarjavääte: põõsasse, kus on umbes 4-10 oksa, tuleb alles jätta 2-4, olenevalt istandusest. Ühe põõsaga tegelemine võtab u 1 minuti. Oksad tuleb keerata ümber traadi pinge alla ja need siis kinni siduda. Vahel tuleb oks käest lahti ja lööb sind vastu kätt või nägu. Traadi küljes on pooltel juhtudel ka palju lahtiseid, varem ära lõigatud oksi, ja sealt tuleb siis hakata harutama neid oksi välja, mis tunduvad sobivad.

2) kinnitada traate, mis on alati lahtiselt ja tihti üksteisse keerdunud, postide külge, et saaks nende külge oksi siduda.

Meile ei maksta tunnipalka, vaid selle eest, kui palju me teeme. Ehk vaja on olla kiire ja kogu aeg. Käed on meil muidugi tööst valusad ja katki, aga lohutab see, et see on ajutine ja me plaanime juba paari nädala pärast uue töö otsida.

Hommik algab venitamisega. Töökaaslastega on meil õnneks vedanud, kõik on backpackerid nagu meiegi, erinevatest riikidest üle maailma. Kokku on meid kuskil 10.


Järgmise korrani! 🙂

Piia ja Alek

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s